Tájékoztató a 2023/2024-es felvételi eljárásról

A  Kispesti Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium felvételt hirdet a 2024/2025-ös tanévre azon tanulók számára, akik a 2023/2024-es tanévben fejezik be tanulmányaikat az általános iskolának megfelelő 8. évfolyamon (ide értve a hat-, illetve a nyolcosztályos gimnáziumok megfelelő évfolyamait is).

A 2024/2025-ös tanévben  három párhuzamos, magyar-spanyol tannyelvű osztályt indítunk maximum 104 fővel, a második idegen nyelvnek megfelelő bontásban. Angol haladó csoportba az a tanuló jelentkezhet, aki angolból jegyet hoz az általános iskolából, vagy a felvételi jelentkezés időpontjáig angol nyelvből sikeres, legalább A2- es szintű komplex nyelvvizsga-bizonyítvánnyal rendelkezik. Ezen kívül kezdő nyelvként választható a német vagy az orosz:

01-es kód:        angol haladó csoportok (4 csoport):                        70 fő

02-es kód:         német kezdő csoport (1 csoport):                           17 fő

03-as kód:         orosz kezdő csoport (1 csoport):                             17 fő

A felvételi rangsor kialakulásának módja:

A beszámított általános iskolai eredmények (50 pont), a központi egységes írásbeli vizsgán magyar nyelv és irodalomból, illetve matematikából szerezhető felvételi pontszám (100 pont) és a szóbeli eredmények alapján (50 pont).

Összes elérhető pontszám: 200 pont.

Az általános iskola 7. év végi és 8. félévi osztályzatait vesszük figyelembe magyar nyelv és irodalom (max.2×5 pont), matematika (max.2×5 pont), történelem (max.2×5 pont), idegen nyelv (max.2×5 pont), és biológia (max.2×5 pont) tantárgyakból, összesen 50 pont.

Amennyiben az általános iskolában a magyar nyelvet és irodalmat két tantárgyként osztályozzák, akkor a két tárgy átlagát számítjuk be a hozott pontszámba. (pl. nyelvtan: 4 ; irodalom: 5; beszámított pont: 4,5 )

A szóbeli vizsga tematikája: magyar nyelv és irodalom, matematika, általános műveltség – összesen 50 pont

Azonos pontszámok esetében elsősorban a szóbeli, majd az írásbeli felvételi pontokat vesszük figyelembe az új rangsor felállításánál.

2023. november 30-ig a tanulók jelentkezése a központi írásbeli vizsgára közvetlenül a vizsgát szervező intézménybe. A jelentkezési lapot postai úton vagy személyesen tudják eljuttatni gimnáziumunkba.

A központi írásbeli felvételi vizsga időpontja: 2024. január 20. 10:00 óra.

Az írásbeli vizsga időpontjáról nem küldünk külön értesítést, arról a honlapunkon tájékozódhatnak.

Pótnap:                                                2024. január 30. 14:00 óra.

A pótnapon csak abban az esetben fogadjuk a tanulót, ha orvosi igazolást mutat be a 2024. január  20-i időpontra vonatkozóan és előre értesít minket.

Az értékelő lapok átadása a jelentkezőknek és a kijavított írásbeli feladatlapok megtekintése:                          2024. január 26. 08-16 óra.

A felvételi jelentkezési lapok beküldési határideje:  2024. február 21.

Kérjük, hogy a jelentkezési lapon tüntessék fel a gondviselő elérhetőségét, hogy hiánypótlás esetén fel tudjuk venni vele a kapcsolatot.

Szóbeli vizsga időpontja:      2024. március 11.

A szóbeli vizsgára nem küldünk külön értesítőt. A beosztást az iskola honlapján tesszük közzé.

Iskolánk a hozott és írásbeli  eredmények alapján az első 300 tanulót hívja be  a szóbeli vizsgára.

Tagozatkódok módosítása a gimnáziumban:  2024. április 08. 8-16 óra

A felvételről, ill. az elutasításról szóló értesítés megküldése a jelentkezők számára:

2024. május 02.

Javasoljuk, hogy honlapunkon tájékozódjanak az iskola eredményeiről, programjairól, a spanyol nyelv tanulásának fontosságáról és hasznáról.

Az érdeklődőknek 2023.október 02-án és november 06-án 17:00-tól Nyílt Napot tartunk, melynek részleteiről a honlapunkról tájékozódhatnak

Budapest, 2023. szeptember 13.

Dr. Cselik Ágnes Eszter